ΠΑΙΔΙΩΝ – ΕΦΗΒΩΝ

Στο κέντρο ξενών γλωσσών SUCCESS Z.K,ΑΥΓΟΥΛΑ  προσφέρουμε ένα επικοινωνιακό πρόγραμμα σπουδών που βασίζεται στη Βιωματική Μάθηση. Η εκμάθηση της ξένης γλώσσας επιτυγχάνεται μέσω διαδραστικών παιχνιδιώνrole-playing σε συνδυασμό με ασκήσεις, που αφορούν τους  δομικούς κανόνες της γλώσσας (γραμματική, σύνταξη)

Στόχος μας είναι τα παιδιά να αγαπήσουν την ξένη γλώσσα.  Ενθαρρύνουμε τους μαθητές, ώστε από τις  πρώτες κιόλας τάξεις να είναι ικανοί να χρησιμοποιούν την ξένη γλώσσα για να επικοινωνήσουν.

Οι  έφηβοι με  ολοκληρωμένη εκπαίδευση,  σε συνδυασμό με διασκεδαστικές δραστηριότητες  και συμμετοχή σε πανελλαδικά projects (Your thoughts on Greece)  αποκτούν την αυτοπεποίθηση και  το κίνητρο  τόσο για την απόκτηση του πιστοποιητικού, όσο και την ενεργή χρήση της γλώσσας σε  πραγματικές καθημερινές συνθήκες.

Κάθε χρονο  οι μαθητές μας συμμετέχουν σε όλες τις αναγνωρισμένες ξενόγλωσσες εξετάσεις με άριστα αποτελέσματα που μάς γεμίζουν  υπερηφάνια , για τις κατακτήσεις τους και για την ικανότητά τους να επικοινωνούν άριστα στην ξένη γλώσσα της επιλογής τους.

Κωνσταντινουπόλεως 50, Μοσχάτο 183 44
Τηλ: 210 4815042